D;a tych, co mają swoje firmy - o wirtualnym biurze

ów. Rys. 2 pokazuje, że w równowadze przed wprowadzeniem podatku płaca wynosiła W0, a wielkość zatrudnienia równała się Q0. Wprowadzenie podatku w wysokości t wbija klin podatkowy między popytem na pracę i podażą pracy. Prowadzi t

D;a tych, co mają swoje firmy - o wirtualnym biurze

Rynek pracy a klin podatkowy

Szczególnego znaczenia nabiera klin podatkowy na rynku pracy w odniesieniu do wynagrodzeń pracowników i kosztów zatrudnienia dla przedsiębiorców. Rys. 2 pokazuje, że w równowadze przed wprowadzeniem podatku płaca wynosiła W0, a wielkość zatrudnienia równała się Q0. Wprowadzenie podatku w wysokości t wbija klin podatkowy między popytem na pracę i podażą pracy. Prowadzi to do obniżenia płacy dla pracownika i wzrostu kosztów pracy dla pracodawcy. Ponieważ elastyczność cenowa popytu na pracę jest trzykrotnie większa od elastyczności cenowej podaży pracy, to obniżenie płacy pracownika jest trzykrotnie większe od wzrostu kosztów pracodawcy. Osiągnięta ostateczna wysokość płacy, W', jest rezultatem negocjacji.

Klin podatkowy jest różnicą między całkowitym kosztem zatrudnienia pracownika zatrudnionego na pełny etat, a wynagrodzeniem ?na rękę?, jakie ten pracownik otrzymuje. Inaczej mówiąc, klin podatkowy jest sumą danin płaconych przez pracownika i pracodawcę z tytułu umowy o pracę. Wskaźnik ten pokazuje opodatkowanie pracy w Polsce.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klin_podatkowy


O płacy minimalnej

Płaca minimalna ? prawnie ustalony najniższy dopuszczalny poziom wynagrodzenia pieniężnego za pracę najemną (na podstawie umowy o pracę), określony w postaci stawki lub minimalnego zarobku za pracę w obowiązującym wymiarze czasowym (najczęściej w ciągu miesiąca). Ta najniższa z możliwych płac ustalana jest przez państwo. Wynagrodzenie to pozostaje niezależne od poziomu kompetencji pracownika, a także pozostałych składników wynagrodzenia.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82aca_minimalna


Skonsolidowane usługi

Coraz częściej firmy zajmujące się obsługą i tworzeniem wirtualnych biur oferują swoim klientom pakiety usług. Co znajdziemy w takim pakiecie? W zależności od tego, jaki wariant cenowy wybierzemy, usługi mogą stanowić podstawowe działania lub być bardziej zaawansowane. Trzeba przyznać, że dla wielu osób jest to dość skomplikowane, jednak po skontaktowaniu się z firmą oferującą wirtualne biura szybko można rozwiać wątpliwości. Podstawowy i zarazem najtańszy wariant oferuje nam uzyskanie dostępu do adresu firmowego i obsługę korespondencji. Droższe pakiety z kolei obejmują dodatkowo również na przykład wynajem na określoną liczbę dni w miesiącu rzeczywiste biuro, które może być przydatne na przykład do organizacji spotkań.