Ruch, sport i odżywki

ią najważniejszy składnik diety, ponieważ są podstawowym źródłem energii dla pracujących mięśni. Sportowcy stale narażeni są na niedobory tych składników, co powoduje spadek wydolności i zmęczenie. Podstawą jest założenie, że po z

Ruch, sport i odżywki Dobrze jest szukać oficjalnych dystrybutorów konkretnych suplementów. Pozwala to zachować wysoką jakość produktu przy jego niskiej cenie. Dobrym przykładem jest .

Węglowodany

Węglowodany stanowią najważniejszy składnik diety, ponieważ są podstawowym źródłem energii dla pracujących mięśni. Sportowcy stale narażeni są na niedobory tych składników, co powoduje spadek wydolności i zmęczenie. Podstawą jest założenie, że po zaspokojeniu zapotrzebowania organizmu człowieka na białko i tłuszcz, pozostałe potrzeby energetyczne zostaną pokryte przez węglowodany.

Oprócz funkcji energetycznej, węglowodany spełniają ważną rolę w organizmie. Dostateczna ilość sacharydów w pożywieniu jest niezbędnym warunkiem prawidłowych przemian tłuszczów i białek. Czynnikiem, który może zakłócić przebieg przemian węglowodanowych i tym samym tłuszczu i białka jest nadmiar tiaminy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zapotrzebowanie_energetyczne_dla_sportowców


O potrzebach organizmu

Dieta bogata w składniki odżywcze jest bardzo ważna w naszym życiu. Dieta powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb organizmu i z poprawką na indywidualne preferencje żywieniowe. Dieta dla sportowców powinna być ułożona przez dietetyka sportowego, najlepiej wspomagana odżywkami i suplementami.

Dobrze dobrana dieta pozwala zminimalizować potrzeby stosowania odżywek, jednak z dobrą jakościowo odżywką trening sportowy może okazać się skuteczniejszy, a jego efekty trwalsze. Należy jednak pamiętać, że żadne odżywki nie mogą stanowić substytutu zdrowego odżywiania i można o tym przeczytać na praktycznie każdym opakowaniu takich odżywek i suplementów.


czym jest trening wytrzymałościowy

Trening wytrzymałościowy powoduje natomiast zmiany w czynności układu krążenia, układu oddechowego oraz w procesach metabolicznych. Pod wpływem regularnych ćwiczeń wzrasta pojemność życiowa płuc oraz ich możliwa maksymalna wentylacja. Dzięki treningowi wzrost wentylacji jest mniejszy niż przed nim, przy tym samym obciążeniu organizmu. Poprawia się pobieranie tlenu, głównie poprzez pogłębienie oddechów bez zwiększania ich częstości, a także zdecydowanie lepsze jest wykorzystywanie tlenu zawartego we wdychanym powietrzu.

Zmiany w układzie krwionośnym obejmują wzrost pojemności minutowej serca związanej z poprawą jego objętości wyrzutowej, czasem obserwowany jest także przerost mięśnia sercowego. Trening ogranicza wysiłkowe zmiany w dystrybucji krwi w organizmie ? zmniejszenie przepływu przez naczynia przewodu pokarmowego jest słabiej zaznaczone, natomiast pomniejszony zostaje przepływ krwi w skórze. Ćwiczenia fizyczne poprawiają pracę gruczołów wydzielania zewnętrznego, a tym samym głównym sposobem oddawania ciepła staje się droga parowania.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Trening