Pompy

hydraulika układu napędowego, osprzęt roboczy, hydraulika układu roboczego. Podwozie gąsienicowe Podwozie składa się z dwóch ram trakcyjnych o konstrukcji skrzynkowej, które wyposażone są w rolki jezdne, rolk

Pompy

Rama główna

Budowa spycharki gąsienicowej

Główne podzespoły spycharki gąsienicowej to:

podwozie gąsienicowe,
rama główna,
nadwozie,
układ napędowy,
hydraulika układu napędowego,
osprzęt roboczy,
hydraulika układu roboczego.

Podwozie gąsienicowe

Podwozie składa się z dwóch ram trakcyjnych o konstrukcji skrzynkowej, które wyposażone są w rolki jezdne, rolki podtrzymujące, koła napinające, koła łańcuchowe, łańcuchy gąsienicowe z płytami gąsienicowymi. Ramy trakcyjne osadzone są na czopach wałów mocowanych do tylnej części ramy głównej oraz do wahliwej belki

stabilizatora.
Rama główna

Rama główne jest to jednolita konstrukcja spawana, utworzona przez połączenie ramy przedniej i tylnej. Do ramy przykręcone zamontowane są: chłodnice, silnik, przekładnia hydrokinetyczna (zmiennik momentu), skrzynia biegów, przekładnie boczne i elementy nadwozia.
Nadwozie
W skład nadwozia wchodzą: osłony boczne, dach silnika, błotniki, zbiornik paliwa, skrzynka akumulatorów, zbiornik układu hydraulicznego, kabina z klimatyzacją, pulpity, zewnętrzna osłona ROPS (ang. Roll Over Protection Structure).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Spycharka


Jak dzielimy maszyny budowlane?

Maszyny budowlane to wszelkie urządzenia wykorzystywane na budowach. Dzielimy je głównie z uwagi na przeznaczenie:

Mamy maszyny do robót ziemnych - czyli koparki, ładowarki, spycharki, równarki, walce, zagęszczarki i inne sprzęty przeznaczone do kopania, równania, spychania i ubijania ziemi.

Są też maszyny do robót drogowych - do położenia i zrywania asfaltu, stabilizacji podłoża.

Dalej mamy maszyny związane z pracami wokół spraw wodnych czyli: pompy, pogłębiarki, rurociągi i inne

Maszyny do robót palowych - czyli wbijania rzeczy w ziemię.

Maszyny do kruszyw (takich kamieni) - kruszarki, przesiewarki, młyny.

Kolejne są maszyny do betonu w tym moje ulubione betoniarki, i wibratory... do betonu.

Oczywiście nie można zapominać o transporcie - tutaj mamy wszelkiego rodzaju ciężarówki, ciągniki, dźwigi i inne sprzęty do przemieszczania materiałów, rzeczy z punktu a do punktu b.

Są jeszcze pozostałe urządzenia pomocnicze.


Obecnie wypożyczyć można każdego typu maszynę budowlaną

Zakup tego rodzaju sprzętu, jakim są maszyny budowlane jest na ogół dość kosztowny. Na szczęście obecnie możemy skorzystać z tego typu maszyn również w ramach wynajmu. Firmy oferujące wynajem maszyn budowlanych zazwyczaj dają nam szereg możliwości wyboru ? nie tylko pod względem typu maszyny, ale także ceny, czy szczególnych cech urządzenia. Aktualnie wypożyczyć możemy każdego rodzaju maszynę budowlaną, niezależnie czy potrzebna jest nam minikoparka, ładowarka kołowa, czy żuraw. Również naprawa maszyn budowlanych jest gwarantowana przez takie firmy, dzięki czemu możemy mieć pewność, że dana maszyna będzie w pełni funkcjonalnie działać.