Ogrzewanie podczerwienią

k problem w uzyskaniu takiego zawodu, ponieważ dla osób kończących gimnazjum perspektywa kontynuowania nauki w technikum o profilu elektryka jest dość przerażająca. Jest to bowiem jeden z trudniejszych dla młodych ludzi profil, al

Ogrzewanie podczerwienią

Jak zostać elektrykiem?

Chociaż elektryk kojarzony jest zazwyczaj z panem w średnim wieku, nie jest powiedziane, że młodzi ludzie nie interesują się tą profesją. Istnieje jednak problem w uzyskaniu takiego zawodu, ponieważ dla osób kończących gimnazjum perspektywa kontynuowania nauki w technikum o profilu elektryka jest dość przerażająca. Jest to bowiem jeden z trudniejszych dla młodych ludzi profil, ale jednak ktoś zdeterminowany i posiadający zainteresowania elektryczne na pewno sobie poradzi. Możliwości zdobycia tego zawodu pojawiają się także na studiach wyższych, z tym, że w tym przypadku jest to także trudny kierunek studiów.


Dawniej powszechnie stosowano do przesyłu magistrale

Wady i zalety:

Zalety:

Wady:

Zalety:

Wady:

Jako tradycyjne źródła energii cieplnej przyjmuje się takie metody postępowania, w których nie jest brane pod uwagę ewentualne negatywne oddziaływanie na środowisko.

Ciepło z elektrociepłowni do budynku dostarczane jest rurociągami w postaci gorącej wody. Woda ta nie jest stosowana bezpośrednio do ogrzewania, lecz jej energia cieplna przekazywana jest do wewnętrznego obiegu grzewczego centralnego ogrzewania w wymienniku ciepła (rekuperatorze). Dawniej powszechnie stosowano do przesyłu magistrale słabo izolowane, co powodowało duże straty ciepła, a wykonanie instalacji przesyłowej wymagało wysokich nakładów. Obecnie stosowane są powszechnie rury preizolowane, które ograniczają straty ciepła i ułatwiają montaż.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_ogrzewanie


Obecnie najczęściej stosowane są grzejniki płytowe

Obecnie najczęściej stosowane są grzejniki płytowe zbudowane ze zgrzewanych płyt stalowych. W nowych instalacjach centralnego ogrzewania praktycznie nie są już stosowane grzejniki żebrowe, mimo że w niektórych rozwiązaniach modułowość konstrukcji pozwala na dodanie większej liczby żeber, a dzięki temu prostą zmianę mocy grzejnika. Przez grzejnik przepływa gorąca woda lub para, która zazwyczaj nie pochodzi bezpośrednio z elektrociepłowni. Woda zasilająca centralne ogrzewanie ogrzewana jest w wymienniku ciepła przez wodę z sieci ciepłowniczej, lub w kotle, a następnie płynie do odbiorników ciepła jakimi są grzejniki.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzejnik