Myjnie bezdotykowe - to warto wiedzieć

ienie wylatującej pary u wylotu dyszy waha się w granicach 6-10 atmosfer. Wystarcza to, żeby para wniknęła głęboko w czyszczoną powierzchnię lub dotarła do zakamarków urządzenia, gdzie dostęp jest bardzo utrudniony lub wręcz niemo

Myjnie bezdotykowe - to warto wiedzieć

Urządzenie zużywa tylko 4 litry wody

Urządzenie zużywa tylko 4 litry wody przez godzinę, co daje 90% oszczędność w stosunku do wysokociśnieniowych urządzeń wodnych.

Ciśnienie wylatującej pary u wylotu dyszy waha się w granicach 6-10 atmosfer. Wystarcza to, żeby para wniknęła głęboko w czyszczoną powierzchnię lub dotarła do zakamarków urządzenia, gdzie dostęp jest bardzo utrudniony lub wręcz niemożliwy bez jego demontażu. Jest ono jednocześnie na tyle niskie, że nie powoduje uszkodzenia czyszczonych powierzchni ani rozbryzgu nieczystości na inne elementy otoczenia. Dla porównania, popularnie stosowane myjki wodne pompują wodę pod ciśnieniem powyżej 100 atmosfer.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą


Co sprawia, że myjnia samochodowa to świetne rozwiązanie

Samochody w czasie użytkowania niestety bardzo często szybko się brudzą. Dlaczego? Na drogach zalega kurz. W Polsce poza tym dość często pada deszcz, co oznacza, że podczas jazdy może się okazać, że samochód jest całkiem ubłocony. Właśnie dlatego myjnia samochodowa okazuje się czasami absolutnie konieczna. Jakie są jej największe zalety? Co powoduje, że zdecydowanie warto korzystać z podobnych opcji? Myjnia jest bardzo wygodna. W myjniach bezdotykowych klient nie musi robić w zasadzie nic, natomiast w myjniach dotykowych wystarczy, że odpowiednio skieruje dyspozytor, dzięki czemu samochód myty jest błyskawicznie, a przede wszystkim, właściciel się nie brudzi.


Technologia pozwala w większości przypadków wyeliminować

Technologia pozwala w większości przypadków wyeliminować konieczność stosowania środków chemicznych. Jest przez to bezpieczna dla operatora urządzenia i użytkowników, nie powodująca alergii i nie pozostawiająca po sobie resztek preparatów na czyszczonych powierzchniach. Środki chemiczne wykorzystywane są w praktyce tylko do ciężkich przemysłowych zabrudzeń. Ciepło działa wtedy jak katalizator, ograniczając ilość chemii w procesie czyszczenia.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą