Ciepło działa wtedy jak katalizator ograniczając
Technologia pozwala w większości przypadków wyeliminować konieczność stosowania środków chemicznych. Jest przez to bezpieczna dla operatora urządzenia i użytkowników, nie powodująca alergii i nie pozostawiająca po sobie resztek preparatów na czyszczonych powierzchniach. Środki chemiczne wykorzystywane są w praktyce tylko do ciężkich przemysłowych zabrudzeń. Ciepło działa wtedy jak katalizator, ograniczając ilość chemii w procesie czyszczenia.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą
Na przestrzeni lat technologia ta stawała
Sucha para (para przegrzana), to taka, która ma temperaturę wyższą niż temperatura wrzenia cieczy przy danym ciśnieniu. Od niedawna wykorzystywana jako technologia czyszczenia i dezynfekcji, zarówno w domu oraz przemysłowo.
Czyszczenie parą znane jest od ponad 150 lat, ale przez większość czasu wykorzystywane było tylko w przemyśle ciężkim, metalurgicznym i paliwowym do czyszczenia grubych warstw tłustych osadów. Początki użytkowych urządzeń parowych to rok 1934 i projekt firmy Jenny. Na przestrzeni lat technologia ta stawała się coraz bardziej popularna, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. W Europie pozostaje niedoceniona, na co wpływ ma marketing firm chemicznych budujący przekonanie, że do zachowania czystości potrzebne są środki czyszczącepotrzebny przypis.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą
Cytat z Wikipedii, hasło: Lakier_samochodowy
Lakier samochodowy ? materiał lakierniczy, substancja powłokotwórcza stosowana w celu otrzymania gładkiej powierzchni i zabezpieczenia jej przed działaniem czynników zewnętrznych. Ma on za zadanie przede wszystkim chronić samochód przed korozją i nadać mu kolor. Lakiery samochodowe występują w szerokiej gamie kolorystycznej i najczęściej nakładane są przy pomocy specjalnych urządzeń w specjalistycznych zakładach.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lakier_samochodowy